Громадська рада та КП «Аеропорт «Хмельницький» знайшли «точки дотику»

Впродовж кількох засідань представники Громадської ради порушували питання стосовно діяльності КП «Аеропорт «Хмельницький».
Результатом наполегливого лобіювання громадськістю зазначеної проблематики став звіт директора КП «Аеропорт «Хмельницький» Валерія Сороки на засіданні Громадської ради, що відбулось 4 жовтня.
В процесі обговорення члени дорадчого органу висловили свої зауваження та пропозиції щодо необхідності вирішення питань по поверненню земельних ділянок, які були в користуванні аеропорту, розробки необхідної проектно-кошторисної документації та включення в програми фінансування різних джерел, ефективного та цільового використання виділених коштів, недопущення продажу основних засобів, які морально та фізично застаріли, на металобрухт (планова сума доходів від цього – 130 тис.грн.), стану освоєння коштів обласного бюджету на ремонт злітно-посадкової смуги (800 тис.грн.), наявності проектно-кошторисної документації та джерел фінансування, виконання обласної програми по відновленню роботи аеропорту на 2018 рік, відповідності наявного навігаційного обладнання сучасним вимогам, контролю за знесенням зелених насаджень, наявності потенційних інвесторів, проведення організаційних заходів щодо визначення єдиної юридичної особи, яка буде здійснювати господарську діяльність, можливості створення акціонерного товариства з метою накопичення коштів для вирішення комплексу заходів та виконання робіт по відновленню роботи аеропорту.
Крім того, у ході засідання представники Громадської ради заслухали інформацію, активно включились в обговорення та прийняли рішення з приводу проектів двох нормативно-правових актів облдержадміністрації. Зокрема, вже вдруге не підтримано проект розпорядження голови облдержадміністрації “Про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати для оплати проїзду”. Як було зазначено, прийняття такого рішення суперечить законодавству щодо отримання пільг. Необхідно підготувати пропозиції щодо врегулювання даного питання на законодавчому рівні. Поряд з тим, проект розпорядження голови облдержадміністрації «Про перелік дитячих молочних кухонь та спеціалізованих куточків, які виконують функції роздаточних пунктів, на території області» Громадською радою підтримано.
Також членами Громадської ради заслухано інформацію голови комітету з питань охорони здоров’я та соціального захисту Сергія Бабія щодо виконання Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації доручення колегії ОДА стосовно врахування в роботі експертних пропозицій Громадської ради. С.Бабій проаналізував, що більшість пунктів із переліку експертних пропозицій уже враховано в роботі Департаменту.
На завершення роботи Громадською радою підтримано звернення Громадської ради при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради про підтримку звернення до обласних органів державної влади щодо створення загальнодоступної зони відпочинку у визначеній місцевості.