Володимир Юр’єв взяв участь у засіданні колегії Хмельницької ОДА

28 вересня в облдержадміністрації відбулося розширене засідання колегії, до участі в якому були запрошені керівники структурних підрозділів облдержадміністрації,територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення рад) рад, об’єднаних територіальних громад.

Заслухавши доповідь директора Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Юрія Гриневича про стан розвитку промисловості Хмельницької області, голова Громадської ради при Хмельницькій ОДА Володимир Юр’єв порушив питання, які турбують його, як керівника підприємства з 15-річним досвідом роботи, так і всіх підприємців області. А саме, чи є можливість протистояти монополістам ринку енергетичної галузі з вимогою здійснювати авансування постачання газу та електроенергії? Це суперечить законам розвитку ринку, і практики сплати за ще не проданий продукт немає в інших країнах світу. Крім того, це створює труднощі для підприємців, які змушені вилучати оборотні кошти на здійснення таких виплат в той час, коли кредити майже не доступні. Для розвитку бізнесу та зменшення фінансового тягаря необхідне термінове втручання влади для врегулювання даного питання на загальнодержавному рівні. В пріоритеті держави має стати безпосередній виробник продукції, а не структури з продажу енергоресурсів.

Другим доповідачем на засіданні колегії був заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації – начальник управління екології та природних ресурсів Руслан Якубаш, який проаналізував стан здійснення природоохоронних заходів в області. Він звернув увагу на основні проблеми, а саме, про те, що соціально-економічний розвиток області тісно пов’язаний з екологічним станом довкілля, наявністю екологічних проблем та ризиків у регіоні, та виокремив такі основні екологічні проблеми області, що потребують першочергового вирішення: забруднення атмосферного повітря; забруднення поверхневих вод недостатньо очищеними каналізаційними стоками; наявність на території значної кількості непридатних і заборонених до застосування пестицидів, умови зберігання яких створюють загрозу для довкілля та здоров’я людей; недостатні обсяги утилізації відходів, відсутність обладнаних належним чином полігонів для захоронення відходів і, як наслідок, забруднення території (земель, лісів, водоохоронних зон водних об’єктів) різними промисловими та побутовими відходами; виснажливе використання біоресурсів та деградація біорізноманіття; незадовільний стан лісозахисних насаджень, у тому числі, у водоохоронних зонах.

Враховуючи те, що Громадською радою неодноразово заслуховувались представники даного Департаменту, Володимир Васильович звернув увагу на продовження порушень природоохоронного законодавства, а саме сезонних спалювань залишків на полях та присадибних ділянках домоволодінь, відсутність роз’яснювальної роботи серед населення щодо недопущення таких порушень. Враховуючи багаточисельні скарги громадян, цю роботу необхідно посилити. Також звернувся до голів ОТГ щодо необхідності організації прибирання та вивозу сміття силами громади, забезпечивши їх первинне сортування та недопущення створення стихійних сміттєзвалищ.