Громадська рада при Хмельницькій ОДА презентувала власний досвід на Всеукраїнському рівні

5 жовтня у місті Львові відбувся Всеукраїнський форум Громадських рад. Під час заходу представники Громадських рад при обласних державних адміністраціях України обмінялися досвідом з метою консолідації зусиль, підвищення участі громадськості у формуванні і реалізації державної політики та спільного напрацювання нових форм і методів роботи.

Громадську раду при Хмельницькій обласній державній адміністрації представляли голова комітету з питань екології та природних ресурсів Наталія Міронова, голова комітету з питань охорони здоров’я та соціального захисту Сергій Бабій та відповідальний за роботу з Громадськими радами при обласних державних адміністраціях Павло Хорошенюк.

Організатор Форуму – Громадська рада при Львівській обласній державній адміністрації – презентувала свою роботу. Голова Громадської ради при Львівській ОДА Андрій Болюбаш акцентував увагу на найбільш успішних напрямках: активна участь у розробці пропозицій до законопроектів, розпоряджень та програм, взаємодія з громадськістю районів області, налагодження співпраці з міжнародними громадськими організаціями і фондами.

Наталія Міронова ознайомила з роботою Громадської ради при Хмельницькій обласній державній адміністрації. Голова комітету відмітила, що дієвим механізмом комунікації дорадчого органу з керівництвом Хмельницької ОДА є участь голови Громадської ради Володимира Юр’єва у роботі колегії облдержадміністрації. Ще один елемент співпраці − участь представників профільних комітетів Громадської ради у роботі інших консультативних, дорадчих, а також допоміжних органів (комісій, робочих груп тощо), що діють при облдержадміністрації та її структурних підрозділах.

Також Наталія Геннадіївна відзначила важливість функціонування власного веб-сайту Громадської ради, за допомогою якого висвітлюється робота ради та є можливість зворотного зв’язку у вигляді звернень.

Детально досвід роботи Громадської ради був презентований у вигляді відеозвіту, підготовленого за сприяння представника прес-центру Громадської ради Анатолія Вінскевича.

Особливу зацікавленість учасників форуму викликали питання з вирішення проблеми поводження з побутовими відходами та щодо проведення громадської експертизи роботи структурних підрозділів облдержадміністрації, яка здійснювалася Громадською радою.

Учасники форуму надали високу оцінку роботи Громадської ради при Хмельницькій обласній державній адміністрації. У свою чергу Громадська рада Хмельниччини отримала нові орієнтири для удосконалення роботи.

Представники Громадських рад з різних регіонів України – від Львівщини до Луганщини та Донеччини – засвідчили прагнення до співпраці підписанням Меморандуму «Про співробітництво та партнерство між громадськими радами при місцевих державних адміністраціях».