Відбулася чергова експертна зустріч за участю представника Громадської ради

22 листопада 2018 року відбулася всеукраїнська експертна зустріч в режимі відеоконференції щодо обговорення проекту Закону України «Про управління відходами»,  ініційована Мінприроди України, участь у якій взяла секретар Громадської ради при Хмельницькій ОДА Тетяна Дзюблюк.

Підписанням Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами з іншої сторони Україна взяла на себе зобов’язання з впровадження положень (Рамкової) Директиви №2008/98/ЄС Європейського парламенту та Ради від 19 листопада 2008 р. «Про відходи та скасування деяких директив» у національне законодавство від трьох до п’яти років від набуття чинності Угодою.

Розроблення законопроекту обумовлено необхідністю вирішення критичної ситуації, яка склалася з утворенням, накопиченням, збиранням, зберіганням та захороненням відходів, що характеризується подальшим розвитком екологічних загроз.

В ході обговорення Тетяною Дзюблюк висловлено ряд пропозицій та зауважень до законопроекту, напрацьованих спільно з головою комітету з питань екології та природних ресурсів Міроновою Наталією. Основними зауваженнями стали неузгодженості у визначеннях та термінології, необхідність чіткого викладення тексту статей по суті тощо.

В обговоренні взяли участь представники восьми областей України та заступник директора Департаменту – начальник управління екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА Руслан Якубаш, які фактично підтвердили та доповнили висловлені пропозиції і зауваження.

Представники Мінприроди України запевнили про те, що всі зауваження та пропозиції, надані в ході відео конференції та направлені електронною поштою, будуть розглянуті.