Громадська рада піклується про безпечність харчових продуктів

29 листопада 2018 року під керівництвом голови Громадської ради Володимира Юр’єва відбулося її чергове засідання. У засіданні взяв участь голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, який вручив В.Юр’єву Подяку Хмельницької ОДА за вагомий внесок у розвиток громадянського суспільства.

Найтриваліше обговорення, що продовжилось близько двох годин, стосувалося  питання виконання функцій держави у сфері забезпечення безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Хмельницькій області.

Вичерпну інформацію та  відповіді на запитання членів Громадської ради надав начальник Головного управління Держпродспоживслужби в області Василь Грушко. Зокрема, В.Грушко деталізував питання щодо повноважень  служби в нагляді за підприємницькою діяльністю у харчовій галузі та роз’яснив особливості надання консультативної допомоги підприємцям.

У ході доповіді посадовець акцентував увагу на випадках виявлення несертифікованих  підприємств, озвучив статистику щодо кількості виявлених порушень та загальної суми штрафних санкцій, стягнутих з порушників на підставі проведених перевірок у галузі за 2018 рік. Також В.Грушко окреслив  заходи щодо  усунення виявлених недоліків роботи галузі, наголосив на необхідності змін у реформуванні профільного міністерства.

Детального обговорення зазнало питання щодо необхідності масштабного фінансування профільної лабораторії, аби забезпечити сучасний рівень її функціонування. Зацікавленість членів Громадської ради викликало питання стосовно профілактичних заходів у боротьбі зі сказом диких тварин. Особливу увагу представники дорадчого органу звернули увагу на корупційну складову у даній галузі.

За результатами обговорення члени Громадської ради  підтримали звернення до Кабінету Міністрів України, а також Хмельницької облдержадміністрації та обласної ради щодо врегулювання питань проведення перевірок та покращення фінансування галузі.

Крім того, у ході засідання  було розглянуто та підтримано проект розпорядження голови облдержадміністрації «Про нову редакцію Положення про персональні стипендії для спортсменів «За вагомий внесок у розвиток спорту вищих досягнень», а також обговорено та вирішено низку організаційних питань.